Nr. 942, Anul 15, din 28-Iulie-2017
Comunicat de presa
6.martie.2015
24.septembrie.2015
13.octombrie.2015
Categorii
Prima paginaPolitica
EvenimentCotidian
SportExclusiv
SocialEconomic
DiverseContact
Mica publicitateMare publicitate
Mesaje pentru prieteni
Prima Pagina
Cauta in arhiva
 Toate
 Oricare
 Exact
Arhiva
Sport
Programul competitional al Ligii a 2-a
Marti, 25iulie, la baza sportiva a Federatiei Romane de Fotbal de la Mogosoaia, a avut loc tragerea la sorti pentru stabilirea programului competitional al editiei 2017-2018 a Ligii 2. Noul campionat al esalonului secund ar putea avea la start 20 de cluburi, situatia Forestei Suceava si a Metalului Resita urmand a fi clarificata in viitoarea sedinta a Comitetului Executiv al FRF, ce va avea loc pe 1 august. Pana atunci, in Adunarea Generala Extraordinara a Cluburilor din Liga 2, care a avut loc in aceasta dimineata la Mogosoaia, s-au inclus in calcul cele 19 cluburi inscrise pana la 20 iulie, cat si Metalul Resita, echipa care solicita sa joace in noul sezon in locul echipei FC Brasov, cea care avea drept de participare, insa nu s-a inscris, fiindca va intra in faliment.
Programul competitional al noului sezon al Ligii 2, editia 2017/2018 - TUR:
ETAPA 1 - 5 august 2017
Luceafarul Oradea - Metalul Resita
Ripensia Timisoara - Foresta Suceava
ASA Targu Mures - Stiinta Miroslava
Dacia Unirea Braila - ASU Politehnica Timisoara
SCM Pitesti - Pandurii Targu Jiu
Chindia Targoviste - UTA Batrana Doamna
Metaloglobus Bucuresti - Olimpia Satu Mare
Academica Clinceni - Dunarea Calarasi
CS Mioveni - CS Afumati
AFC Hermannstadt - CS Balotesti
ETAPA 2 - 12 august 2017
Metalul Resita - CS Balotesti
CS Afumati - AFC Hermannstadt
Dunarea Calarasi - CS Mioveni
Olimpia Satu Mare - Academica Clinceni
UTA Batrana Doamna - Metaloglobus Bucuresti
Pandurii Targu Jiu - Chindia Targoviste
ASU Politehnica Timisoara - SCM Pitesti
Stiinta Miroslava - Dacia Unirea Braila
Foresta Suceava - ASA Targu Mures
Luceafarul Oradea - Ripensia Timisoara
ETAPA 3 - 19 august 2017
Ripensia Timisoara - Metalul Resita
ASA Targu Mures - Luceafarul Oradea
Dacia Unirea Braila - Foresta Suceava
SCM Pitesti - Stiinta Miroslava
Chindia Targoviste - ASU Politehnica Timisoara
Metaloglobus Bucuresti - Pandurii Targu Jiu
Academica Clinceni - UTA Batrana Doamna
CS Mioveni - Olimpia Satu Mare
AFC Hermannstadt - Dunarea Calarasi
CS Balotesti - CS Afumati
ETAPA 4 - 23 august 2017 - intermediara
Metalul Resita - CS Afumati
Dunarea Calarasi - CS Balotesti
Olimpia Satu Mare - AFC Hermannstadt
UTA Batrana Doamna - CS Mioveni
Pandurii Targu Jiu - Academica Clinceni
ASU Politehnica Timisoara - Metaloglobus Bucuresti
Stiinta Miroslava - Chindia Targoviste
Foresta Suceava - SCM Pitesti
Luceafarul Oradea - Dacia Unirea Braila
Ripensia Timisoara - ASA Targu Mures
ETAPA 5 - 26 august 2017
ASA Targu Mures - Metalul Resita
Dacia Unirea Braila - Ripensia Timisoara
SCM Pitesti - Luceafarul Oradea
Chindia Targoviste - Foresta Suceava
Metaloglobus Bucuresti - Stiinta Miroslava
Academica Clinceni - ASU Politehnica Timisoara
CS Mioveni - Pandurii Targu Jiu
AFC Hermannstadt - UTA Batrana Doamna
CS Balotesti - Olimpia Satu Mare
CS Afumati - Dunarea Calarasi
ETAPA 6 - 2 septembrie 2017
Metalul Resita - Dunarea Calarasi
Olimpia Satu Mare - CS Afumati
UTA Batrana Doamna - CS Balotesti
Pandurii Targu Jiu - AFC Hermannstadt
ASU Politehnica Timisoara - CS Mioveni
Stiinta Miroslava - Academica Clinceni
Foresta Suceava - Metaloglobus Bucuresti
Luceafarul Oradea - Chindia Targoviste
Ripensia Timisoara - SCM Pitesti
ASA Targu Mures - Dacia Unirea Braila
ETAPA 7 - 9 septembrie 2017
Dacia Unirea Braila - Metalul Resita
SCM Pitesti - ASA Targu Mures
Chindia Targoviste - Ripensia Timisoara
Metaloglobus Bucuresti - Luceafarul Oradea
Academica Clinceni - Foresta Suceava
CS Mioveni - Stiinta Miroslava
AFC Hermannstadt - ASU Politehnica Timisoara
CS Balotesti - Pandurii Targu Jiu
CS Afumati - UTA Batrana Doamna
Dunarea Calarasi - Olimpia Satu Mare
ETAPA 8 - 16 septembrie 2017
Metalul Resita - Olimpia Satu Mare
UTA Batrana Doamna - Dunarea Calarasi
Pandurii Targu Jiu - CS Afumati
ASU Politehnica Timisoara - CS Balotesti
Stiinta Miroslava - AFC Hermannstadt
Foresta Suceava - CS Mioveni
Luceafarul Oradea - Academica Clinceni
Ripensia Timisoara - Metaloglobus Bucuresti
ASA Targu Mures - Chindia Targoviste
Dacia Unirea Braila - SCM Pitesti
ETAPA 9 - 23 septembrie 2017
SCM Pitesti - Metalul Resita
Chindia Targoviste - Dacia Unirea Braila
Metaloglobus Bucuresti - ASA Targu Mures
Academica Clinceni - Ripensia Timisoara
CS Mioveni - Luceafarul Oradea
AFC Hermannstadt - Foresta Suceava
CS Balotesti - Stiinta Miroslava
CS Afumati - ASU Politehnica Timisoara
Dunarea Calarasi - Pandurii Targu Jiu
Olimpia Satu Mare - UTA Batrana Doamna
ETAPA 10 - 30 septembrie 2017
Metalul Resita - UTA Batrana Doamna
Pandurii Targu Jiu - Olimpia Satu Mare
ASU Politehnica Timisoara - Dunarea Calarasi
Stiinta Miroslava - CS Afumati
Foresta Suceava - CS Balotesti
Luceafarul Oradea - AFC Hermannstadt
Ripensia Timisoara - CS Mioveni
ASA Targu Mures - Academica Clinceni
Dacia Unirea Braila - Metaloglobus Bucuresti
SCM Pitesti - Chindia Targoviste
ETAPA 11 - 7 octombrie 2017
Chindia Targoviste - Metalul Resita
Metaloglobus Bucuresti - SCM Pitesti
Academica Clinceni - Dacia Unirea Braila
CS Mioveni - ASA Targu Mures
AFC Hermannstadt - Ripensia Timisoara
CS Balotesti - Luceafarul Oradea
CS Afumati - Foresta Suceava
Dunarea Calarasi - Stiinta Miroslava
Olimpia Satu Mare - ASU Politehnica Timisoara
UTA Batrana Doamna - Pandurii Targu Jiu
ETAPA 12 - 14 octombrie 2017
Metalul Resita - Pandurii Targu Jiu
ASU Politehnica Timisoara - UTA Batrana Doamna
Stiinta Miroslava - Olimpia Satu Mare
Foresta Suceava - Dunarea Calarasi
Luceafarul Oradea - CS Afumati
Ripensia Timisoara - CS Balotesti
ASA Targu Mures - AFC Hermannstadt
Dacia Unirea Braila - CS Mioveni
SCM Pitesti - Academica Clinceni
Chindia Targoviste - Metaloglobus Bucuresti
ETAPA 13 - 21 octombrie 2017
Metaloglobus Bucuresti - Metalul Resita
Academica Clinceni - Chindia Targoviste
CS Mioveni - SCM Pitesti
AFC Hermannstadt - Dacia Unirea Braila
CS Balotesti - ASA Targu Mures
CS Afumati - Ripensia Timisoara
Dunarea Calarasi - Luceafarul Oradea
Olimpia Satu Mare - Foresta Suceava
UTA Batrana Doamna - Stiinta Miroslava
Pandurii Targu Jiu - ASU Politehnica Timisoara
ETAPA 14 - 28 octombrie 2017
Metalul Resita - ASU Politehnica Timisoara
Stiinta Miroslava - Pandurii Targu Jiu
Foresta Suceava - UTA Batrana Doamna
Luceafarul Oradea - Olimpia Satu Mare
Ripensia Timisoara - Dunarea Calarasi
ASA Targu Mures - CS Afumati
Dacia Unirea Braila - CS Balotesti
SCM Pitesti - AFC Hermannstadt
Chindia Targoviste - CS Mioveni
Metaloglobus Bucuresti - Academica Clinceni
ETAPA 15 - 4 noiembrie 2017
Academica Clinceni - Metalul Resita
CS Mioveni - Metaloglobus Bucuresti
AFC Hermannstadt - Chindia Targoviste
CS Balotesti - SCM Pitesti
CS Afumati - Dacia Unirea Braila
Dunarea Calarasi - ASA Targu Mures
Olimpia Satu Mare - Ripensia Timisoara
UTA Batrana Doamna - Luceafarul Oradea
Pandurii Targu Jiu - Foresta Suceava
ASU Politehnica Timisoara - Stiinta Miroslava
ETAPA 16 - 8 noiembrie 2017 - intermediara
Metalul Resita - Stiinta Miroslava
Foresta Suceava - ASU Politehnica Timisoara
Luceafarul Oradea - Pandurii Targu Jiu
Ripensia Timisoara - UTA Batrana Doamna
ASA Targu Mures - Olimpia Satu Mare
Dacia Unirea Braila - Dunarea Calarasi
SCM Pitesti - CS Afumati
Chindia Targoviste - CS Balotesti
Metaloglobus Bucuresti - AFC Hermannstadt
Academica Clinceni - CS Mioveni
ETAPA 17 - 11 noiembrie 2017
CS Mioveni - Metalul Resita
AFC Hermannstadt - Academica Clinceni
CS Balotesti - Metaloglobus Bucuresti
CS Afumati - Chindia Targoviste
Dunarea Calarasi - SCM Pitesti
Olimpia Satu Mare - Dacia Unirea Braila
UTA Batrana Doamna - ASA Targu Mures
Pandurii Targu Jiu - Ripensia Timisoara
ASU Politehnica Timisoara - Luceafarul Oradea
Stiinta Miroslava - Foresta Suceava
ETAPA 18 - 18 noiembrie 2017
Metalul Resita - Foresta Suceava
Luceafarul Oradea - Stiinta Miroslava
Ripensia Timisoara - ASU Politehnica Timisoara
ASA Targu Mures - Pandurii Targu Jiu
Dacia Unirea Braila - UTA Batrana Doamna
SCM Pitesti - Olimpia Satu Mare
Chindia Targoviste - Dunarea Calarasi
Metaloglobus Bucuresti - CS Afumati
Academica Clinceni - CS Balotesti
CS Mioveni - AFC Hermannstadt
ETAPA 19 - 25 noiembrie 2017
AFC Hermannstadt - Metalul Resita
CS Balotesti - CS Mioveni
CS Afumati - Academica Clinceni
Dunarea Calarasi - Metaloglobus Bucuresti
Olimpia Satu Mare - Chindia Targoviste
UTA Batrana Doamna - SCM Pitesti
Pandurii Targu Jiu - Dacia Unirea Braila
ASU Politehnica Timisoara - ASA Targu Mures
Stiinta Miroslava - Ripensia Timisoara
Foresta Suceava - Luceafarul Oradea
Prima parte a campionatului continua cu inca doua etape din retur, pe 2 decembrie, respectiv 9 decembrie. Partea a doua a sezonului se reia pe 24 februarie 2018 si se incheie pe 2 iunie 2018. In acest interval vor avea loc inca doua etape intermediare, pe 18 aprilie 2018, respectiv 16 mai 2018.
[citeste]
NEWSLETTER
Introduceti adresa de e-mail
Curs valutar BNR
Euro - 4.5558Euro4.5558
Dolarul SUA - 3.8912Dolarul SUA3.8912
Sondaj
Dacă duminica viitoare s-ar organiza alegeri locale, cu ce partid ați vota?
PSD
PNL
UNPR
ALDE
PMP
Nu merg la vot
2004 - 2013 © DANPRESS SRLdrpciv
  eXTReMe Tracker